A Premier League 2016/2017-es idénye elstartolt a múlt hétvégén. A City-nek a második fordulóban lesz az első hazai meccse (21-én, hétfőn látogat az Everton az Eastlandsre), amelyet az Etihad stadion megújulva vár.
Méltó otthon.
Nem csak a luxus a fontos, de akármilyen furcsa, a luxus közelebb visz a céljainkhoz.
Amikor heinrich tavaly Manchesterben járt, akkor mondta el neki a helyi erő, hogy a még lánykori nevén futó — City of Manchester — stadionban teljesen egyforma feltételeket biztosítottak a vendégcsapatnak és a City-nek — kvázi feladva a hazai pálya előnyét —, ennek rég vége. Más került a fókuszba.
Így nézett ki sokáig a hazai öltöző:
Aztán ilyen lett egy facelift után:
Ahogy ezt a tavalyi, a stadiont teljesen körbejáró posztunkban is láthattátok az Etihad Campusban az öltöző a játékosok kérésére kör alakú lett a játékosok kérésére.
Az előző szezon végén láthattuk, hogy nem a régi játékoskijárót használják a csapatok, valamit mókoltak az Etihadban. Most már látjuk az eredményét.
És lőn, ilyen az új öltöző:
A régi játékoskijáró nekem nagyon a szívemhez nőtt (Liam vagy a Pride in Battle felirat miatt? nem tudom.).
A zuhanyzó:
Az ott fent egy biztonsági kamera? Sokat érhet egy ott készült felvétel.
A rehabilitációt elősegítendő medencék, jéghideg vízzel:
Recepciós pult:
Az igazi nagy trúváj a tunnel club.
Kajálás közben egy karnyújtásnyira (nem Laci bácsi féle kaja) a játékosok. Aztán fel lehet battyogni a főtribünre a tunnel club nagyon hiperszupermodern kijáratán.
A tunnel club az elit játszótere, olyan szintű meccsélmény a vastagabb pénztárcájúaknak, amire nemigen volt még példa. Sehol.
Mire fel ez a nagy cécó? Nos, a klub fejlődni és fejlődni akar. A klub tulajdonosi köre kapcsolatokat, üzleteket akar. Hol lehet a legjobban lenyűgözni a partnereket, mint az Etihad vipjében kaviárral töltött rántott-lazacot falva, szex on the bícset szürcsölve, miközben Agüero egy hatalmas gólt ragaszt épp.
Be lehet lesni a taktikai utasításokba és a sajtótájkoztatókba (egy bizonyos szintig).
Szar modern foci, mi?! Az a szar, hogy én nem leszek ott.
Miért jó ez a csapatnak? A mai világban mi kell a játékosoknak?
— nagy zseton. ez itt megvan. pipa.
— ambiciózus klub. naná. jelenleg zsinórban a leghosszabb ideje bl szereplő angol csapat a City. az elmúlt hat évben beesett néhány trófea. a tervek továbbra is megvannak a továbbiakra. pipa.
— a stáb. igen, az van. Pep és segítői mágnesként vonzzák a játékosokat. pipa.
— jó játékostársak. pipa.
— nézők. lehet itt Emptyhadozni, de a Manszúr éra kezdete előtt is bőven top 5-ben volt a City nézőszáma Angliában (és top 20-ban Európában), mostanság meg nincs meccs 50.000+ néző nélkül. pipa.
— én vagyok a fontos érzés. többen utaltak rá, de Gabriel Jesus átigazolásakor bukkant fel a téma: hogy a fél világ által körbeudvarolt támadó tökéletes ütemben (és áron) való leigazolásához az is kellett, hogy Pep (nem egyszer) személyesen beszélt vele: te kellesz kölök. így is lett, kiemelten számít a srácra. pipa.
— az infrastruktúra. az Etihad Campus olyan szinten van, hogy amikor Messi az argentin válogatottal itt készült az angolok elleni meccsre, ennyit mondott kb.: hűha. hűha, bizony.
Most erre rá lett dobva még egy lapáttal. Exkluzív környezet kívül-belül, körbe vannak nyalva a fiúk. pipa.
A stadion további (61.000 fősre) történő bővítése továbbra is tervben van, bár egyelőre nincs napirenden.